Sprawca wypadku nie ma OC, co zrobić?

Wypadek samochodowyMimo tego, że ubezpieczenie OC jest obligatoryjne dla wszystkich właścicieli zarejestrowanych pojazdów istnieje grupa kierowców, która tego ubezpieczenia nie posiada. Co zrobić jeśli szkodę wyrządzi nam właśnie taki kierowca? dec 8, 2013 – buy prednisone online now if you need an effective fda approved medication . consult your doctor about possible side effects before ordering 

W takim wypadku najlepiej na miejsce zdarzenia wezwać Policję. Funkcjonariusze sporządzą odpowiednią notatkę, która pozwoli na skrócenie czasu przewidzianego na gromadzenie dowodów przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

buy dapoxetine 30 mg pills online legally free viagra samples can i online canadian pharmacy store! average price for zoloft . approved pharmacy, can i buy zoloft online fluoxetine is used for treating premenstrual dysphoric disorder (pmdd), a severe form of premenstrual syndrome. order fluoxetine online . trust us for  . buy dapoxetine in canada yes here online dapoxetine sales in uk no prescription

Identyfikacja sprawcy wypadku, który nie posiada ważnego ubezpieczenia OC pozwala poszkodowanemu na ubieganie się o pieniężną rekompensatę za szkody w mieniu oraz na osobie.

Jeśli sprawcą wypadku jest osoba nie posiadająca ważnej polisy OC adresatem żądania o wypłacenie odszkodowania staje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Szkodę można zgłosić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym oferującym ubezpieczenie komunikacyjne OC. Co więcej, żaden zakład ubezpieczeniowy nie ma prawa odmówić przyjęcia takiego zgłoszenia.

Po otrzymaniu zgłoszenia wybrana przez nas firma ubezpieczeniowa musi ustalić zakres zasadności i wysokości należnych poszkodowanemu roszczeń. Zebrana dokumentacja przesyłana jest jak najszybciej do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Poszkodowany musi zostać o tym poinformowany przez firmę ubezpieczeniową, która zajmowała się zebraniem dokumentacji.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny po otrzymaniu aktu szkody ma 30 dni na wypłacenie pieniędzy poszkodowanemu. Jeśli wyjaśnienie okoliczności zdarzenia lub ustalenie wysokości odszkodowania nie będzie w tym terminie możliwe, pieniądze powinny być wypłacone 14 dni od dnia wyjaśnienia okoliczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *