Ogólne Warunki Ubezpieczenia – zapoznaj się przed, a nie po…

OWU lub o.w.u. – czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, to coś z czym niezależnie od rodzaju ubezpieczenia, jakie chcemy wykupić u konkretnej firmy, należy się szczegółowo zapoznać.

Punkty te, to prawne przepisy, które stosowane są absolutnie do wszystkich ubezpieczeń z danego ich działu czy też rodzaju. To one ustalają obowiązki, jakie spełniać muszą obydwie ze stron podpisujących umowę ubezpieczeniową. Obowiązki dotyczą więc nie tylko osoby ubezpieczającej się, ale także Ubezpieczyciela.

major areas of practice: administrative law, real estate, wills, estate planning and buy cheap generic fluoxetine online probate, domestic relations, 

OWU muszą być zgodne z tym, jakie obowiązują normy prawne, z odniesieniem przede wszystkim do ustawy ubezpieczeniowej i kodeksu cywilnego. Wszystkie punkty OWU powinny być również zredagowane w sposób jasny i ścisły oraz zatwierdzone przez nadzór zakładu ubezpieczeń.

Niestety, często okazuje się, że wnikliwe ich analizowanie przez osobę ubezpieczoną, odbywa się dopiero w momencie, gdy ta doznała jakiejś szkody, czyli po tak zwanym fakcie. Wtedy to pojawiają się narzekania i niepochlebne opinie na temat konkretnych firm ubezpieczeniowych.

Najwięcej z nich odnajduje się w internecie. Wyszukując opinię na temat konkretnego ubezpieczyciela często więc kierujemy się tym, na którego z nich mniej jest negatywnych głosów.

2 sep 2012 … buy cheap zyban online — order zyban online — buy zyban online india buy cheap zyban online — order zyban online — buy zyban … order azithromycin 500mg online generic zithromax

Jednak pamiętać należy o tym, że osoby zadowolone z usług najczęściej po prostu na tego typu internetowych forach nie wypowiadają się, ponieważ nie mają takiej potrzeby, natomiast zdania niezadowolonych, często wynikają właśnie, z nieodpowiedniego zapoznania się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *