Ubezpieczenia komunikacyjne – nie daj się naciągnąć!

Okazuje się, iż do Rzecznika Ubezpieczonych, najwięcej składanych skarg dotyczy właśnie ubezpieczeń komunikacyjnych. Jest to najbardziej popularny w Polsce rodzaj ubezpieczenia. Rzecznik apeluje więc, aby przed podpisaniem umowy z Ubezpieczalnią, dokładnie zapoznać się z jej warunkami (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Należy je poznać i właściwie zrozumieć, aby później nie okazało się, że jesteśmy niezadowoleni ze sposobu likwidacji szkody czy wysokości wypłaconego nam odszkodowania. Niestety bowiem bardzo często okazuje się, że nasz Ubezpieczyciel ma rację, a my po prostu źle zrozumieliśmy jeden z punktów podpisanej umowy.

Oczywiście, należy wziąć poprawkę na to, że z pewnością nie znajdzie się taka firma, z której usług zadowoleni będą absolutnie wszyscy, w okoliczności każdej z możliwych sytuacji. Okazać się również może, że zmiana Ubezpieczalni, nie spowoduje innego sposobu świadczonych usług, ponieważ w danym punkcie, kierowały się one dokładnie tymi samymi warunkami.

4 days ago – money order estrace generic overseas estrace 1mg – cheap online pharmacy buy estrace used equipment for sale. buy female viagra. fast order delivery 1 -3 days. buy online – click here. cheap dapoxetine no prescription. men’s health. skin care, antibiotics, guaranteed shipping.

Zasadnicza różnica, której nie trudno się dopatrzyć, to wysokość składek ubezpieczenia. Na to najczęściej zwracamy uwagę. Druga, równie ważna rzecz, na której powinniśmy się skupić porównując ze sobą oferty firmy A i B, to wyłączenia. Zdarza się, że firma A w danej okoliczności wypłaci nam odszkodowanie, jednak firma B, w tym samym przypadku nie będzie do tego absolutnie zobowiązana. Warto tu skorzystać z internetowych porównywarek ofert ubezpieczeniowych. To prosty, szybki i darmowy sposób, który pomoże nam dokonać bardziej przemyślanej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *