Jakie masz prawa jako osoba poszkodowana w wypadku?

Udział w wypadku to bardzo przykra sprawa, zwłaszcza wtedy, gdy został on spowodowany nie z naszej winy, ale z winny osoby trzeciej. Co więcej to my wyszliśmy z wypadku z najpoważniejszymi obrażeniami.

Pamiętajmy, w kwestii odszkodowawczej zawsze warto wówczas dochodzić swoich roszczeń. O pieniądzach, które nam się należą niejednokrotnie nikt nas po porostu nie poinformuje, możemy otrzymać informacje o kwocie jaka nam się. Należy, ale zazwyczaj będzie ona dużo niższa od tej jaką rzeczywiście uda nam się uzyskać.

Najważniejszą konsekwencją wypadku jest nasze zdrowie, które w jego wyniku bardzo często jest poważnie nadszarpnięte.

Rehabilitacja, pobyt w szpitalu, lekarstwa to niekiedy bardzo duży wydatek. Może się zatem okazać, że nie będzie nas samych stać na poniesienie wszystkich kosztów leczenia.

Najczęściej wypłacanym odszkodowaniem wynikającym z danego wypadku komunikacyjnego jest kwota pochodząca z policy OC sprawcy zdarzenia.

Kwota jaką otrzymamy zależna jest w dużej mierze od tego jak poważne konsekwencje zdrowotne dane zdarzenie wywołało w kwestii danej osoby. Wyróżnia się następujące sytuację:

  • Śmierć poszkodowanego,
  • Uszkodzenia ciała,
  • Zniszczenia mienia.

Nie bez znaczenia jest także sama sytuacja podczas, której doszło do wydarzenia np. :

    doxycycline 7 days doxycycline allergy doxycycline reviews

  • Wysiadanie z auta,
  • Stłuczka podczas postoju lub chwilowego zatrzymania,
  • Uszkodzenie podczas rozładunku pojazdu lub jego załadunku.

prozac ( fluoxetine hydrochloride) – planetdrugsdirect provides cheap prozac 10mg, 20mg, and its generic equivalent drugs online with free shipping

Jak walczyć o swoje odszkodowanie?

Pierwszy krok do otrzymania zadośćuczynienia to zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi. Takie zgłoszenie może również złożyć każdy, kto był pasażerem auta.

best prices for all customers! cost of generic zoloft walmart . fastest shipping, lupin generic zoloft .

Ubezpieczyciel zazwyczaj w tym momencie proponuje nam jakąś ugodę. Warto jednak dobrze zastanowić się nad jej podpisaniem bowiem – nasza bezpośrednia zgoda na takie rozwiązanie zamyka nam możliwość podjęcia dalszych roszczeń.

O co można i warto walczyć?

Przede wszystkim o pokrycie kosztów leczenia, pobyt w szpitalu, lekarstwa. Ponadto może zrekompensować poszkodowanemu okres w którym podczas swojej rehabilitacji zarabia mniej niż normalnie.

Średnie kwoty odszkodowania to zazwyczaj około kilkaset złotych. Duże odszkodowania mogą jednak sięgać nawet kilku tysięcy biorąc pod uwagę to, jakiego rodzaju szkody doznaliśmy.

buy amoxil online, amoxicillin rat 750mg , effects of taking 750mg of amoxicillin . Kiedy otrzymamy buy prednisone online from an official licenesed inrenational pharmacies. cheap prednisone without prescription and free bonus pills for every order . odszkodowanie po wypadku?

Normalny proces odszkodowawczy nie powinien zająć ubezpieczycielowi więcej niż 30 dni. Oczywiście istnieją jednak sytuacje bardzo skomplikowane, które mogą zająć troszkę więcej.

Jeśli niestety ubezpieczyciel wyraźnie broni się przed wygospodarowaniem dla nas należnej kwoty mamy jeszcze jedno wyjście, droga sądowa.

Warto wiedzieć:

Jeśli sprawcą wypadku w którym uczestniczyliśmy był obcokrajowiec, to odszkodowanie powinniśmy otrzymać od firmy w której jest on ubezpieczony,

Negatywne rozpatrzenie naszej prośby w kwestii wypłaty odszkodowania zawsze żądajmy w formie pisemnej, łatwiej będzie nam dochodzić dalszych roszczeń.

odszkodowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *