Dlaczego architekci powinni się ubezpieczyć?

Architekci to obok prawników i lekarzy grupa zawodowa szczególnie narażona na poważne konsekwencje wynikające z podejmowania złych decyzji.

Dlatego warto pamiętać jak duże znaczenie ma dla nich ubezpieczenie OC, które zgodnie z ustawą powinien posiadać każdy.

Ubezpieczenie OC architektów ma za zadanie przede wszystkim chronić pojedyncze osoby fizyczne nie natomiast firmy.

Grunt w tym by w razie jakiejkolwiek pomyłki nie ponosić odpowiedzialności poprzez wykładanie pieniędzy z własnej kieszeni, ale z ubezpieczenia.  W ten sposób nasz majątek jest w pełni bezpieczny, a my możemy spać spokojnie i zając się projektowaniem.

Jak wiadomo do sądów zgłasza się co raz więcej klientów niezadowolonych z założeń projektów. Co więcej wzrastają również i kwoty odszkodowań. order online at usa pharmacy! zoloft cost walgreens . top offering, walmart generic zoloft .

Architekt powinien przede wszystkim pamiętać o wszystkich uprawnieniach jakie posiada w zakresie uprawnień budowlanych, wynikających ze strategii legislacyjnej. Na jej podstawie można wywnioskować jakie zagrożenia niesie za sobą zawód architekta i pełnione obowiązki.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikomu nawet nie przychodziło na myśl, jakie ryzyko zawodowe spotka pracowników biur projektowych. Wówczas nie było mowy o tym by inwestorzy mieli jakieś prawo do roszczeń lub jawnego niezadowolenia z pracy architektów.

Wszystko za sprawą tego, że w znacznym stopniu zwiększyły się obowiązki architektów względem swoich klientów. Obecnie musi on nie tylko zaprojektować dana inwestycję ale również: przygotować umowę, wycenić całą pracę, ściśle współpracować z prawnikami, walczyć o klientów.

jan 3, 2015 – generic estrace propecia experience buy propecia dec 12, 2014 – buy cheap generic baclofen online without prescription baclofen tablets buy baclofen 4rx side effects of baclofen 20 mg buy baclofen in  0.01 cream discount online pharmacy. save your money with cheap generic drugs – estrace from mexico > discount online 

W sytuacji, gdy maja na głowie bardzo poważne inwestycje i duże pieniądze nie sposób się nie ubezpieczyć.

Architekt w Polsce to osoba wykonująca różne rodzaje projektów. Główna grupę stanowią oczywiście architekci budowlani. Nie brakuje jednak także tych, którzy zajmują się planowaniem przestrzennym, pracą w urzędach lub wykonawstwem.

W każdym z tych zakresów jako pewna ochrona działa obowiązkowe ubezpieczenie oc. Jest ono szczególnie ważne wówczas, gdy inwestor zakłada architektowi sprawę cywilną i wnosi o odszkodowanie.

Ważne aby o ubezpieczeniu pamiętać już na etapie spisywania umowy. Należy w niej wskazać że wszelkie roszczenia będą likwidowane właśnie z polisy, a nie bezpośrednio z kieszeni architekta.

Podstawą do rozpatrywania roszczeń jest zakres polisy oraz okres jego ważności. price advair diskus generic name of advair diskus buy Flonase

ubezpieczenie

Oczywiście nie zawsze od razu jesteśmy w stanie określić w kogo zakresie leży wina i kto jest rzeczywiście odpowiedzialny za dany błąd. Wówczas wina zazwyczaj jest dzielona pomiędzy architektem, kierownikiem budowy oraz inspektorem nadzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *