Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w 2011 roku

dec 20, 2014 – shop with us for cheap prednisone online medications you need without having to worry about getting a prescription first. we are one of the few 

what is i increase prozac to 100mg prozac 10 mg reviews prozac clonidine interactions 60 mg ocd online pharmacy. prozac street value generic prozac prozac order fucidin wahl australia – clippers, trimmers and grooming products for men & women. discount code buy mirapex tablets online very cheap baclofen buy wellbutrin xl  Musisz ubezpieczyć auto i zastanawiasz się które towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać? Nie lubisz analizować danych i nie masz głowy do liczb? Znakomicie. Właśnie po to tworzy się rankingi, żeby inni nie musieli sobie łamać głowy skomplikowanymi porównaniami.

dec 26, 2014 – buy baclofen online, baclofen costa rica , baclofene costarica. cost for prednisone cost for prednisone Deltasone without prescription

Jeden z portali internetowych opublikował ranking towarzystw ubezpieczeniowych. Zestawienie zostało stworzone na podstawie określonych kryteriów – koszt polisy i dodatkowe bonusy, poziom obsługi klienta. Za pierwsze można było uzyskać maksymalnie 75 punktów, na drugie – 25. obsługa klienta była oceniana na podstawie kompetencji agentów ubezpieczeniowych oraz czasu oczekiwania na odpowiedź na wysłanego do towarzystwa maila. Dla ostatecznego kształtu oceny ważną rolę odgrywała także liczba skarg, jakie wpłynęły na dane towarzystwo w 2010 roku.

Aby porównać ceny OC portal stworzył fikcyjny profil kierowcy party na badaniach statystycznych. Dlatego był to czterdziestotrzyletni Warszawiak jeżdżący pięcioletnią Toyotą o pojemności silnika 1,4. takie dane otrzymało każde ze zbadanych towarzystw. Żaden z kandydatów nie otrzymał maksymalnej ilości punktów, czyli 100.

Na samym szczycie listy znalazła się Benefia z 86 punktami. Okazało się, że roczna składka jest najbardziej atrakcyjna, bo wynosi nieco poniżej 600 złotych. Drugie miejsce zajęło Liberty Direct z 82 punktami, natomiast trzecie miejsce na podium zajęło towarzystwo Allianz.

Druga lista została stworzona w oparciu o ocenę obsługi klienta. Tutaj liderem jest Liberty Direct. Drugei i trzecie miejsce zajmują kolejno BTA SE (Reso Europa Service) i AXA Direct. Wszystkie trzy towarzystwa prowadzą sprzedaż tylko za pośrednictwem telefonicznym. Co ciekawe, największy ubezpieczyciel w Polsce (jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne) PZU nie zajął wysokich pozycji. Na pierwszej liście uplasował się dopiero w drugiej dziesiątce, natomiast pod względem jakości obsługi klienta pozostał daleko w tyle, gdyż na PZU wpływa bardzo wiele skarg niezadowolonych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *