Na czym oszczędzają ubezpieczyciele direct?

Niektórzy wychodzą z założenia, że ubezpieczenia direct oznaczają gorszą jakość – przecież bywają nawet o kilkaset złotych tańsze w stosunku do tych tradycyjnych. Dlaczego tak się dzieje i czy to oznacza, że w razie stłuczki „tańszy ubezpieczyciel” gorzej nas obsłuży?

ceftin drug interactions buy ceftin online

Oczywiście nie, owszem ubezpieczyciele direct oszczędzają, ale na pewno nie na obsłudze klienta. Na czym więc i dlaczego kalkulatory OC wskazują tak różne stawki za ubezpieczenie OC? Ubezpieczenia direct są tańsze głównie ze względu na fakt, iż część swoich prac przerzucają na klienta, który musi zorientować się w ofercie i zadzwonić do konsultanta bądź zamówić polisę przez internet. Należy zaznaczyć, że obie formy są zobowiązujące tak samo, jak zawarcie umowy z pośrednikiem ubezpieczeniowym na spotkaniu face-to-face.

buy amoxil online, pediatric amoxicillin dosage chart for 11 year old, amoxicillin 11 year old.
may 14, 2012 – please use the can i buy baclofen online following buttons below to share the post that you are reading with the can i buy baclofen online

Ubezpieczyciele direct nie posiadają też fizycznej siedziby swojej firmy – nie ma więc potrzeby utrzymywania i płacenia za powierzchnie biurowe, czy też pensje pracowników – kontakt z klientem odbywa się via internet lub telefon. Jest to wygodne rozwiązanie nie tylko dla ubezpieczyciela, ale też dla klienta, który nie traci czasu na stanie w kolejkach.

Korzystając z usług firmy ubezpieczeniowej typu direct inny (tańszy) jest również sposób dotarcia polisy do klienta. Nie bierze w tym udziału pośrednik (to głównie przez niego stawki za OC tradycyjne są wyższe), a jedynie kurier, którzy przynosi umowę do domu i zabiera ją z powrotem. Dość powszechne stało się też przesyłanie polisy pocztą elektroniczną – można ją wydrukować i korzystać – jest tak samo honorowana, jak polisa tradycyjna.

nov 3, 2008 – buy bactrim without prescription, hey, they can’t all be serious posts. buy baclofen without prescription , i guess this means getting off my

Jak doskonale obrazują wyżej wymienione sytuacje, ubezpieczenie direct nie jest tańsze ze względu na niższą jakość, a umiejętny sposób oszczędzania i wykorzystanie nowych dróg dotarcia do klienta. Może więc warto się w końcu przekonać? Ubezpieczenia tego typu oferuje między innymi Liberty Direct, Link 4, czy Axa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *